2014 Tournament Teams

11/12U Softball International Tournament team

Elizabeth Ziemba        Alexandra Alpert
Erin Sperry                  Hannah Zalewski
Samantha Bastien       Katelyn Gloster
Mekelle Pace               Victoria Simmons
Ava Grace Cipriano      Emma Galeota
Eliza Ellery                    Eva Louise Jones

9/10U Softball Tournament team
Dylan Cardinale            Ashlyn Senter
Sophia Sylvester          Annaliese Thomas
Shannon Kane             Lauren Link
Maddie Marsin             Emma Jacobs
Emily McCloskey         Alexis Gormely

14U-16U Senior League Baseball Team
Austin Albrecht            Ryan Doss
Matthew Beach           Matt Tibaudo
Chris Beeman             Nathan Lonczynski
Nathan Campbell        Brian Linington
John Chanske             Joey Lawnicki
Will Colborn                Jacob Kahn
Billy Hoover
Coaches: Pete Bradley, Dean Doss, Bill Hoover, Mike Albrecht, Dennis Flynn

13U Intermediate League Baseball Team
Chris Lorreli                Dominic Passalacqua
Ryan Duffy                  Sam DeVooght
Will Sottrel                   Lucas Epstein
Conner Bott                Conner Albrecht
Jonathan Stander        Brendan Berger
Ben Maday                  David Gonzales
Joe Tringali
Manager: Doug Stander

12U International Baseball Team
Brett Abke                 William Weiss
Will Aufdemberge      Jonathan Smith
Nick Beatty                Michael Polizzi
Shane Campbell         Sam Plieth
Brendan Cwiklinski     Joe Paluzzi
Drew Henderson         Nicholas Lesha
Brandon Kreuter
Manager: Mark Cwiklinski Coaches: Mark Cwiklinski, Steve Plieth, Jason & Melissa Henderson

11U State Tournament Baseball Team: 
Brian Bessert                    Trevor Luteran
Ryker Mazey                     Evan Berger
Dominic Lucido                 Timothy Cleland
Ronald Latiff                      Michael Zontini
Joseph Tedesco                Dean Therriault
Matthew Mourad               Coy Catrett
Joseph Plieth
Manager: Matt Zontini  Coaches: Norm Mourad, Alex Lucido

10U State Tournament Baseball Team
Luke Babcock               Luke Deskins
Ben Bania                     William Cooksey
Kurt Barr                       Chris Marshall
Cameron Braithwaite     Parker O’Neil
Brian Carney                 Michael Paluzzi
James MacAuley          Jake Tedesco
Danny Vogler
Manager: Bill Babcock  Coaches: Marty O’Neil, Les Deskins, Joe Paluzzi

9U Local Tournament A Baseball Team
Adam Ayrault               Matthew Greene
Braden Campbell         William Pflaum
Tyler Cassey                 Chase Reinhard
Asher Fuchs                 Tommy Schoeck
Tommy Harris               Drew Schultz
Drew Hill                      Joe Wisniewski
Manager: Tim Campbell  Coaches: Andy Ayrault, Dan Cassey, Derek Greene

9U Tournament B Baseball Team:
Jack Jones             Nathanael Storrs
Ryan Jones             Evan Lonczynski
Louis Gormely         Victor Crevier
Anthony Carlisle       Kyle Armbruster
Evan Burney           Gino Cavaliere
Patrick Beauregard   Luke Kohler
Manager: Rich Jones   Coaches: Louis Gormely, Steve Armbruster, Dan Carlisle

8U Local Tournament Baseball Team
Preston Barr               Luke Shanley
Chase Mazey             Paul Therriault
JJ Schoeck                Ethan Michaliski
Carter Cate                Shane Armbruster
Ryan Henderson        Elliott Nederhood
Matthew Lorelli           Stephen Wheatley II
Manager: Kurt Barr   Coaches: Jim Schoeck, Melissa Henderson, Mike Cate